Skip to main content
Menu

UTTER

Skąd wzięła się nazwa „utter”?


Tłumaczenie słowa „utter”

Słowo „utter” z j. angielskiego oznacza zupełny, całkowity, kompletny. Takie też są publikowane na blogu Utter treści! Publikujemy aktualne, kompletne i obiektywne informacje, tak by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Dr Glenn Utter

Utter to również nazwisko znanego profesora i kierownika Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Lamar. Dr Glenn Utter to autor i współautor wielu książek i artykułów obejmujących tematykę amerykańskiego rządu oraz współczesnej polityki.

Film „Utter disaster”

Słowo utter może kojarzyć się również z filmem z 2006 roku w reżyserii Keith Feighan. W krótkometrażowym filmie „Utter disaster” zagrali: Adriana Alveario, Christian Allen, John D’Alonzo i wielu innych.

Najnowsze artykuły

Kategorie

Jak nie pożałować paneli fotowoltaicznych? Wybierz odpowiednią firmę!

Panele fotowoltaiczne to interesująca i przyszłościowa, lecz bardzo kosztowna inwestycja. W sieci nie brakuje doniesień o nieuczciwych firmach, które nie posiadają koniecznej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie instalacji OZE. Taka sytuacja może skutkować licznymi, negatywnymi skutkami, jak chociażby awarie zamontowanych instalacji. Jak wybrać solidną firmę, by nie żałować decyzji o fotowoltaice?

W jaki sposób wybrać uczciwą i solidną firmę do montażu fotowoltaiki?

Rynek Odnawialnych Źródeł Energii w ostatnich latach notował ogromne, coroczne wzrosty. Taki stan rzeczy sprawił, że ilość firm, które zajmowały się montażem paneli fotowoltaicznych, zaczęła dynamicznie rosnąć. Niektóre z nich nie powstały jednak z myślą o zadowoleniu klientów. Jak wybrać uczciwą i solidną firmę, która zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznej w naszym domu?

Oto kilka istotnych kroków, które warto wykonać przed podpisaniem umowy z wykonawcą:

  1. Sprawdź i porównaj oferty okolicznych firm, które zajmują się montażem fotowoltaiki.
  2. Pozyskaj informacje odnośnie danej firmy – od kiedy funkcjonuje, ile realizacji ma na swoim koncie?
  3. Zapytaj przedstawiciela firmy o referencje od klientów.
  4. Uzyskaj szczegółowy kosztorys wykonywanych prac.
  5. Zapytaj o możliwość uzyskania wsparcia w otrzymaniu dotacji (np. program “Mój Prąd”).
  6. Sprawdź uprawnienia pracowników firmy, na przykład OZE UDT.
  7. Dowiedz się, jaki zakres usług obejmuje umowa, np. czy w cenę wchodzi także serwis instalacji fotowoltaicznej albo inne usługi dodatkowe.
  8. Zapytaj o możliwość zamontowania dodatkowego magazynu energii, oraz poznaj wiedzę oraz doświadczenie pracowników firmy w kwestii budowy i konfiguracji akumulatorów.

Warto korzystać z usług renomowanych firm specjalizujących się w montażu instalacji fotowoltaicznych. Najlepiej skorzystać z rankingu firm fotowoltaicznych, który znajduje się pod adresem fotowoltaikatop10.pl i zawiera wyłącznie sprawdzone przedsiębiorstwa.

Ranking renomowanych firm z panelami fotowoltaicznymi

Jakie czynniki mogą wskazywać na to, że mamy do czynienia z oszustami?

Firmy, które specjalizują się w oszustwach, działają w absolutnie każdej branży, także w dziedzinie fotowoltaiki. Istnieją jednak pewne przesłanki, które pozwalają podejrzewać, że dany wykonawca może być nieuczciwy. Do grona tych czynników zaliczamy:

  • brak referencji bądź przykładów wykonanych realizacji, który może wskazywać na brak doświadczenia w branży fotowoltaicznej,
  • słaby kontakt z przedstawicielami firmy, niedostateczna wiedza i nieumiejętność odpowiedzi na pytania nurtujące klienta,
  • podejrzanie niskie oferty wykonawstwa instalacji fotowoltaicznych, które mogą wskazywać na korzystanie z materiałów kiepskiej jakości lub na podstawie używanych komponentów,
  • konieczność wpłaty całej kwoty z góry, przed rozpoczęciem prac – w większości przypadków wykonawcy proponują zapłatę zaliczki w wysokości około 30% kosztów związanych z zakupem materiałów i wykonania instalacji.

Żaden z powyższych czynników nie oznacza wprost, że dana firma jest nieuczciwa. Warto jednak brać pod uwagę każdą z tych kwestii, a każda nieprawidłowość powinna powodować zapalenie przysłowiowej czerwonej lampki i podejrzliwość względem przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz