Skip to main content
Menu

UTTER

Skąd wzięła się nazwa „utter”?


Tłumaczenie słowa „utter”

Słowo „utter” z j. angielskiego oznacza zupełny, całkowity, kompletny. Takie też są publikowane na blogu Utter treści! Publikujemy aktualne, kompletne i obiektywne informacje, tak by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Dr Glenn Utter

Utter to również nazwisko znanego profesora i kierownika Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Lamar. Dr Glenn Utter to autor i współautor wielu książek i artykułów obejmujących tematykę amerykańskiego rządu oraz współczesnej polityki.

Film „Utter disaster”

Słowo utter może kojarzyć się również z filmem z 2006 roku w reżyserii Keith Feighan. W krótkometrażowym filmie „Utter disaster” zagrali: Adriana Alveario, Christian Allen, John D’Alonzo i wielu innych.

Najnowsze artykuły

Kategorie

Gdy serce pęka – jak przeżyć rozstanie i zacząć od nowa?

Rozstanie to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń, niezależnie od tego, czy taka decyzja została podjęta przez obie strony, czy też jest sporym zaskoczeniem dla jednej z nich. Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami i poukładać swoje życie na nowo, spoglądając z nadzieją w przyszłość? Podpowiadamy, jak ukoić ból i wyleczyć złamane serce.

Jak przeżyć rozstanie i zacząć od nowa

Jakie emocje towarzyszą rozstaniu?

Rozstaniu, bez względu na staż związku, towarzyszą z reguły silne emocje. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się smutek i żal, złość, a w końcu poczucie winy czy zmarnowanego czasu, bezradność i lęk o przyszłość w samotności. Każdą z nich warto przepracować pod okiem specjalisty, by odzyskać równowagę emocjonalną, otwierając się jednocześnie na nowy etap życia. Taka konsultacja po rozstaniu, o której przeczytasz więcej na proponowanej stronie, to również swego rodzaju inwestycja w siebie. Pomaga ona bowiem uporządkować myśli, wyznaczyć sobie nowe cele i zbudować na nowo wizję własnej przyszłości, bez osoby, z którą do tej pory tworzyliśmy związek.

Jak zadbać o siebie po rozstaniu?

Tłumienie emocji to jedna z najgorszych rzeczy, które można zrobić po rozstaniu. W tym okresie warto również w szczególny sposób zadbać o siebie i o swoje potrzeby. Pomaga w tym trener miłości Krzysztof Jankowski, z którego ofertą zapoznasz się po kliknięciu w link. Korzystając z niej:

  • dotrzesz do ukrytych pokładów swojego potencjału,
  • na nowo odkryjesz swoje piękno i wdzięk,
  • pozbędziesz się poczucia bezradności,
  • nastawisz się na zaspokajanie własnych potrzeb.

Aby zadbać o siebie w tym wyjątkowo trudnym czasie, warto również postawić na aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, zapewniając sobie jednocześnie odpowiednią dawkę snu, co zbuduje dobre samopoczucie i ułatwi odzyskanie wewnętrznej równowagi.

Czy warto ograniczyć kontakty z byłym partnerem?

Czy pozostawanie w „przyjacielskich” relacjach po rozstaniu to dobry pomysł? W większości przypadków niestety nie, zwłaszcza w pierwszym okresie po zakończeniu związku. Ograniczenie kontaktów na tym etapie przynosi bowiem cały szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim:

  • pozwala nieco ochłonąć,
  • umożliwia przepracowanie emocji, zwłaszcza tych negatywnych,
  • daje szansę na spojrzenie z dystansu na nową sytuację, odnajdując również jej plusy.

Dzięki temu możesz ruszyć dalej, nie oglądając się za siebie i nie rozdrapując na nowo ran w trakcie kolejnych spotkań z byłym partnerem lub partnerką.

Konsultacja po rozstaniu

Jak spojrzeć z nadzieją w przyszłość?

Być może zakończenie związku wydaje ci się osobistą porażką. Warto jednak potraktować go jako lekcję, wyciągając z niej konstruktywne wnioski na przyszłość. Mogą one dotyczyć np. potrzeby stawiania granic, mówienia o własnych emocjach czy dzielenia się swoimi problemami w celu ich wspólnego rozwiązywania. Taka refleksja to krok w stronę zbudowania kolejnej, zdrowej relacji, opartej na zaufaniu, wiedzy i doświadczeniu, zdobytym w trakcie poprzedniego związku, nawet gdy jego zakończenie było bolesne i pełne negatywnych emocji.

Gdzie szukać wsparcia?

Przez trudne chwile po rozstaniu wcale nie musisz przechodzić w samotności. W tym niezwykle trudnym okresie warto bowiem poszukać wsparcia emocjonalnego u rodziny lub przyjaciół. Dobrym rozwiązaniem może być również powrót do porzuconych pasji i zainteresowań, ale także nastawienie się na zupełnie nowe doświadczenia. Warto bowiem podkreślić, że rozstanie to tylko kolejny etap w życiu, który wcale nie musi determinować jego dalszego przebiegu. Być może koniec związku to dopiero początek czegoś znacznie lepszego, na co należy otworzyć się po przepracowaniu negatywnych emocji.

O autorze UTTER
Autor wpisu:
Piotr

Tworzę treści z myślą o tych, którzy szukają inspiracji, praktycznych wskazówek i ciekawostek na różne tematy. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie i będziesz wracać po więcej. Zapraszam do śledzenia moich wpisów – przed nami jeszcze wiele interesujących tematów! 😊

Dodaj komentarz