Skip to main content
Menu

UTTER

Skąd wzięła się nazwa „utter”?


Tłumaczenie słowa „utter”

Słowo „utter” z j. angielskiego oznacza zupełny, całkowity, kompletny. Takie też są publikowane na blogu Utter treści! Publikujemy aktualne, kompletne i obiektywne informacje, tak by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Dr Glenn Utter

Utter to również nazwisko znanego profesora i kierownika Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Lamar. Dr Glenn Utter to autor i współautor wielu książek i artykułów obejmujących tematykę amerykańskiego rządu oraz współczesnej polityki.

Film „Utter disaster”

Słowo utter może kojarzyć się również z filmem z 2006 roku w reżyserii Keith Feighan. W krótkometrażowym filmie „Utter disaster” zagrali: Adriana Alveario, Christian Allen, John D’Alonzo i wielu innych.

Najnowsze artykuły

Kategorie

Jak odnowić stare meble?

Znudził Ci się wystrój Twojego wnętrza, chcesz coś zmienić tanim kosztem? Idealnie! Coraz modniejsze staje się odnawianie starych mebli. Niewielkim nakładem pieniężnym i odrobiną wolnego czasu możesz odnowić meble, które posiadasz. Efekt na pewno Cię mile zaskoczy i sprawi, że Twoje wnętrze nabierze nowego stylu. Sprawdź jak odnowić stare meble. Dzięki kilku prostym trikom zobaczysz jakie to łatwe i przyjemne.

renowacja mebli drewnianych Warszawa

Jak zacząć odnawianie mebli?

Odnawianie mebli należy zacząć od odpowiedniego ich przygotowania. To jeden z najważniejszych punktów, który zaowocuje świetnym efektem końcowym.Zanim zaczniesz przygotowania zacznij od obmyślenia planu i tego, co planujesz osiągnąć. To pozwoli Ci zaopatrzyć się w niezbędne produkty: farbę, lakier, pędzel czy inne materiały. Na pewno będziesz potrzebować też czegoś do zabezpieczenia podłogi. Najczęściej używanym do tego celu produktem jest folia, jeśli nie chcesz generować dodatkowych kosztów i być bardziej eco możesz wykorzystać też kartony. W ten sposób podłoga będzie zabezpieczona przed ewentualnym zabrudzeniem farbą.

Renowacja mebli

Renowacja mebli składa się z kilku etapów, dzięki pewnej chronologii łatwiej i szybciej przebiega sama praca. Ustalenie kolejności prac daje gwarancję świetnych efektów. Po odpowiednim przygotowaniu mebli i podłoża, czas na usunięcie starej farby i przygotowanie powierzchni. Najprościej starą farbę usunąć papierem ściernym. Jeśli posiadasz szlifierkę może być równie pomocna. Szybciej i dokładniej usunie starą farbę. Po szlifowaniu należy usunąć cały pył jaki osiadł na meblu. Jeśli na tym etapie dostrzeżesz jakieś niewielkie mankamenty w meblu lub dziurki to odpowiednia chwila by się tym zająć. Jeśli problem polega na dostaniu się do mebla szkodników to należy użyć preparatów chemicznych, które pomogą usunąć nieproszonych gości. Zastosuj się do instrukcji podanej na opakowaniu. Jeśli na meblu pojawiły się jakieś wgniecenia lub rysy usuniesz je za pomocą masy szpachlowej. Po wykonaniu powyższych kroków czas rozpocząć właściwą renowację.

Metody renowacji mebli

Istnieje kilka sposobów na renowację mebli. Wybór metody zależy tylko od Ciebie. Najpopularniejsze z nich to lakierowanie, malowanie różnymi typami farb, woskowanie czy oklejanie specjalnymi okleinami lub materiałami. Świetnym sposobem na renowację może być użycie farby kredowej, której działanie opisano na stronie https://www.starenanowe.pl/farba-kredowa-do-mebli.html, gdzie wymieniono rodzaje farb kredowych oraz ich zastosowanie. Wielką zaletą farby kredowej jest to, że przy jej użyciu nie jest wymagane wcześniejsze szlifowanie. Należy zadbać jedynie o odtłuszczenie i umycie powierzchni przed malowaniem. Farba ta odznacza się ogromną trwałością i bardzo szybkim czasem schnięcia. Świetnie sprawdzi się przy renowacji mebli w pokoju dziecięcym czy salonie. Dzięki farbie kredowej na meblu będzie można później malować kredą, co jest dodatkowym atutem tej metody. Przed zakupem farby kredowej warto zwrócić uwagę na jej skład i przeznaczenie, tak by została dobrana idealnie do naszych potrzeb.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz