UTTER
Skąd wzięła się nazwa „utter”?
Tłumaczenie słowa „utter”
Słowo „utter” z j. angielskiego oznacza zupełny, całkowity, kompletny. Takie też są publikowane na blogu Utter treści! Publikujemy aktualne, kompletne i obiektywne informacje, tak by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających odbiorców.
Dr Glenn Utter
Utter to również nazwisko znanego profesora i kierownika Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Lamar. Dr Glenn Utter to autor i współautor wielu książek i artykułów obejmujących tematykę amerykańskiego rządu oraz współczesnej polityki.
Film „Utter disaster”
Słowo utter może kojarzyć się również z filmem z 2006 roku w reżyserii Keith Feighan. W krótkometrażowym filmie „Utter disaster” zagrali: Adriana Alveario, Christian Allen, John D’Alonzo i wielu innych.
Najnowsze artykuły
Kategorie
Jak wygląda zabieg klejenia żył VenaSeal?
Choroby żył do jakich zalicza się żylaki są nie tylko defektem kosmetycznym ale także poważnym objawem chorobowym. Rozszerzone oraz poskręcane żyły kończyn dolnych utrudniają codzienne funkcjonowanie, są powodem dolegliwości bólowych i wiążą się z poważnymi powikłaniami jeśli są nieleczone. Skuteczne pozbycie się żylaków nie jest proste, dlatego w tym przypadku ważna jest odpowiednia terapia. Jedną z nich jest zabieg klejenia żylaków VenaSeal.
Na czym polega zabieg klejenia żylaków?
Zabieg klejenia żylaków VenaSeal został wprowadzony na rynek pod koniec 2011 roku i od tego czasu cieszy się dużą popularnością oraz skutecznością na poziomie ponad 90%. Jest to zabieg całkowicie nieoperacyjny, który przy użyciu dedykowanego kleju tkankowego zamyka oraz usuwa zmienione chorobowo żyły. Metoda ta zaliczana jest do małoinwazyjnych, dzięki czemu niesie za sobą bardzo niskie ryzyko komplikacji zarówno podczas jak i po zabiegu. Klej tkankowy wprowadzany jest do wnętrza żylaka przy użyciu cewnika, dzięki czemu przerwanie ciągłości skóry jest sprowadzone do minimum. Dzięki możliwości wykorzystania tak precyzyjnych narzędzi klej przetaczany do żylaka zostaje wpuszczony bardzo precyzyjnie i bezpiecznie. Do zabiegu nie wykorzystuje się znieczulenia miejscowego a metodę tumescencyjną dzięki której środek przeciwbólowy jest wprowadzany do skóry zgodnie z przebiegiem żylaka. Zaletą zabiegu jest krótki czas jej trwania (ok. 15-45 w przypadku jednej kończyny) oraz krótki czas rekonwalescencji.
Kto powinien skorzystać z zabiegu klejenia żylaków?
Zabieg klejenia żył w szczególności wykonuje się u osób u których stwierdzono niewydolność tętnic kończyn dolnych. Jest on też dedykowany osobom które borykają się z uciążliwymi obrzękami limfatycznymi i krwionośnymi, stanami zapalnymi skóry oraz samoistnymi krwawieniami z okolic żył. Przed zabiegiem jakim jest klejenie żył VenaSeal konieczna jest konsultacja ze specjalistą, na którą można umówić się w Klinice Genesis, zlokalizowanej przy ul. Józefa Korzeniowskiego 39 w Krakowie, dzwoniąc pod numer 690 070 790 i rezerwując wizytę. Warto wiedzieć, że nie ma przeciwwskazań aby zabieg wykonywać osobom cierpiącym na bóle nóg, uczucie ciężkości nóg, skurcze nocne a także osobom u których potwierdzono niewydolność głównego pnia żylnego.
Jakie korzyści płyną z przeprowadzenia zabiegu klejenia żył?
Główną zaletą zabiegu jest krótki czas trwania całej procedury, mała inwazyjność oraz bezbolesność. Zabieg VenaSeal może być przeprowadzany jednocześnie na dwóch nogach z uwagi na niewielkie ryzyko powikłań po zabiegu. Jest on wysoce skuteczny nawet w przypadkach gdy żylaki są bardzo duże. VenaSeal daje możliwość szybkiego powrotu do zdrowia, bez jakichkolwiek skutków ubocznych i długiej rekonwalescencji jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów leczenia żył. W tym przypadku nie ma konieczność stosowania specjalistycznych pończoch przeciwzabiegowych a powrót do aktywności zawodowej jest możliwy jeszcze tego samego dnia. Zabiegi mogą być z powodzeniem wykonywane w okresie letnim, bowiem ryzyko powstania przebarwień pozabiegowych ograniczone jest do minimum.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.