Skip to main content
Menu

UTTER

Skąd wzięła się nazwa „utter”?


Tłumaczenie słowa „utter”

Słowo „utter” z j. angielskiego oznacza zupełny, całkowity, kompletny. Takie też są publikowane na blogu Utter treści! Publikujemy aktualne, kompletne i obiektywne informacje, tak by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Dr Glenn Utter

Utter to również nazwisko znanego profesora i kierownika Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Lamar. Dr Glenn Utter to autor i współautor wielu książek i artykułów obejmujących tematykę amerykańskiego rządu oraz współczesnej polityki.

Film „Utter disaster”

Słowo utter może kojarzyć się również z filmem z 2006 roku w reżyserii Keith Feighan. W krótkometrażowym filmie „Utter disaster” zagrali: Adriana Alveario, Christian Allen, John D’Alonzo i wielu innych.

Najnowsze artykuły

Kategorie

Pomoc drogowa — w jakich przypadkach powinniśmy ją wezwać?

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył awarii pojazdu na trasie, wie, jak frustrująca i nieprzyjemna jest to sytuacja. Niestety nie ma chyba kierowcy, któremu nie przydarzyła się ona chociaż raz w życiu. W takich chwilach często niezbędne okazuje się wezwanie pomocy drogowej. Nie zawsze jednak istnieje taka potrzeba. Sprawdź, w jakich przypadkach możemy poradzić sobie samemu, a także, kiedy skorzystanie z usług pomocy drogowej będzie koniecznością.

Laweta Wrocław

W jakich sytuacjach wzywanie pomocy drogowej nie jest konieczne?

Jeżeli nasz samochód ulegnie awarii lub gdy na trasie dojdzie do stłuczki, należy zachować zimną krew i dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację. Może się okazać, że usterka jest na tyle drobna, że bez problemu jesteśmy w stanie dokonać niezbędnych napraw.

Niski poziom oleju, przebita opona czy przepalona żarówka to jeszcze nie powód, by wzywać pomoc drogową. Do zmiany tego typu elementów niepotrzebna jest fachowa wiedza i umiejętności, wystarczy wozić ze sobą zapasowe egzemplarze. Warto też mieć przy sobie książeczkę obsługi auta, w której producent umieszcza instrukcje opisujące sposób, w jaki należy zachować się w tego typu sytuacjach.

Jeśli samochód odmówił nam posłuszeństwa na drodze o dużym natężeniu ruchu w okolicach Wrocławia, możemy liczyć na to, że pojazd pomocy drogowej akurat będzie w pobliżu. Warto jednak skontaktować się z firmą Pomoc Drogowa Tir Wrocław, mieszczącej się przy ul. Zakładowej 11X/10 we Wrocławiu (Tel: 782 552 651). Firma jak najszybciej przyjedzie na miejsce i dokona naprawy awarii.

Kiedy musimy skorzystać z usług pomocy drogowej?

W sytuacji, gdy awaria jest na tyle poważna, że nie jesteśmy w stanie nic zdziałać, wezwanie pomocy drogowej staje się konieczne. Nie próbujmy dokonywać skomplikowanych napraw samochodu na własną rękę, zwłaszcza gdy brakuje nam niezbędnej wiedzy i nie możemy być pewni rezultatów. W razie uszkodzenia układu hamulcowego lub napędowego koniecznie musimy wezwać lawetę. Wszelkie próby holowania takiego pojazdu przez inny samochód osobowy stanowią zagrożenie na drodze i są zabronione przez prawo. Z usług pomocy drogowej należy również skorzystać w przypadku uszkodzenia opony w samochodzie ciężarowym. Wtedy pomocny okaże się mobilny serwis: www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/mobilny-serwis/, który zapewni Ci wulkanizację opon w dowolnym miejscu.

Pomoc drogowa w przypadku transportu towarów wysokogabarytowych

Pomoc drogowa okaże się nieoceniona także w przypadku transportu towarów i pojazdów wielkogabrytowych. Mogą to być między innymi koparki, walce, konstrukcje stalowe, łodzie, a także inne nietypowe ładunki pokaźnych rozmiarów. Oferta transportu niskopodwoziowego dostępna jest pod adresem www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/transport-niskopodwoziowy/, gdzie opisano, na jakich trasach może odbywać się tego rodzaju transport. Szczegółowe warunki przeprowadzenia transportu niskopodwoziowego określone zostały w ustawie o ruchu drogowym, które respektowane są przez pracowników pomocy drogowej.

Co należy zrobić, gdy musimy wezwać pomoc drogową?

Jeżeli w wyniku zaistniałej sytuacji jesteśmy zmuszeni do wezwania pomocy drogowej, w pierwszej kolejności należy skonsultować się z naszym ubezpieczycielem. Być może oferuje on darmowe holowanie w ramach OC lub OC/AC. Mając wykupione ubezpieczenie assistance, powinniśmy otrzymać od infolinii kontakt do firmy holującej, a koszty naprawy pojazdu pokryje ubezpieczyciel. W przeciwnym razie będziemy musieli za wszytko zapłacić z własnej kieszeni.

Pamiętajmy, że ceny wezwania pomocy drogowej mogą się istotnie różnić w zależności od regionu lub pory dnia. W nocy holowanie zazwyczaj jest znacznie droższe, a czas oczekiwania dłuższy. Jeżeli nasze auto ulegnie awarii za granicą, lepiej w miarę możliwości skontaktować się z polską firmą.

O autorze UTTER
Autor wpisu:
Piotr

Tworzę treści z myślą o tych, którzy szukają inspiracji, praktycznych wskazówek i ciekawostek na różne tematy. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie i będziesz wracać po więcej. Zapraszam do śledzenia moich wpisów – przed nami jeszcze wiele interesujących tematów! 😊

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz